Článek: 3400 | Naposledy změněno: 11.10.2023

Inventární číselné řady

Související rozcestníky | Hlavní rozcestník Evidence majetku Číselné řady |


 

Inventární číselná řada vám usnadní práci a zamezí nespojitosti číselné řady v případě, že si inventární číslo pořizujete ručně. Nemusíte při pořízení nového majetku zpětně dohledávat číslo toho posledního, ale dojde k automatickému vyplnění. Můžete si navíc sestavit inventární číselnou řadu pro každou skupinu majetku zvlášť, díky čemuž budete správa podnikového majetku rychlejší a přehlednější.

Inventární číselné řady jsou v kompetenci každé společnosti a je jen na vás, jak bude maska dané číselné řady vypadat. Můžete kombinovat číslice i písmena.

Novou inventární číselnou řadu si můžete nastavit podle návodu +784, který je univerzální pro všechny číselné řady systému. Máte-li číselnou řadu nastavenou, je ještě nutné ji uložit do šablony pořízení majetku (viz obrázek níže).

Vstupte do aplikace +1198 Evidence majetku, stiskněte tlačítko Zařazení (1.), následně stiskněte obrázek propisky vedle výběru šablony (2.), vyberete konkrétní šablonu pořízení, do které chcete nově vytvořenou inventární číselnou řadu vložit a stisknete tlačítko Uprav (3.).


Otevře se vám okno pro úpravu šablon, kde na záložce číselce řady můžete pomocí modrého symbolu obálky vybrat Vámi vytvořenou inventární číselnou řadu.


Takto budete postupovat pro všechny šablony pořízení, na které chcete inventární číselnou řadu přidat. 

Pokud je vše nastaveno správně, bude se při pořízení majetku inventární číslo samo vyplňovat. V případě potřeby kontaktujte pracovníky technické podpory modulu.

 

Autor:    SMEJKALOVÁ Monika    | Posl.změna:    11.10.2023    | Článek:    3400    |     www.WinFAS.cz