Článek: 406 | Naposledy změněno: 24.04.2020

Obnova firemní databáze

Související rozcestníky | Hlavní rozcestník Správa WinFASu |


 

POZOR! Tento postup přepíše původní data vybrané firmy ve WinFASu a nahradí je novými z archivu.
Obnovují se data VŠECH agend najednou.

Nakopírujte soubor s archivem do počítače a spusťte WinFAS.

1) V Centrálním manažeru napište do pole kód *9800 a klepněte na tlačítko spusť.


2) V okně správa firem vyberte firmu, kterou chcete obnovit a klepněte na tlačítko Obnova3) Otevře se Vám dialogové okno, do kterého přepište kód z hranatých závorek v záhlaví (viz obráze níže). Potvrďte OK.4) V okně Obnovení ze zálohy najděte a vyberte soubor archivu. Klepněte na tlačítko Otevřít. Vzhled dialogového okna  se může lišit podle Vámi používaného operačního systému (Windows XP, Windows 7, ...).
5) Program se Vás ještě jednou zeptá, zda opravdu chcete obnovit uvedený archiv do zvolené firmy.
Jméno archivu i firmy do které má být obnoven jsou v dotazu uvedeny (viz. příklad).6) Nyní probíhá vlastní obnovení dat firmy (ve spodní části okna Správy firem je zobrazován aktuální stav zpracování). Po dokončení obnovy se Vám objeví okno Průvodce kontrolou systému. V následující oknech klepejte na tlačítko Dále. Pokud kontrola napíše že VŠE JE V POŘÁDKU, klepněte na tlačítko Dokončit.

Jestliže kontrola zahlásí Update nutný, bude nutné provést aktualizaci této databáze na správnou verzi. Klepněte na tlačítko Dále a objeví se Vám okno výběru, odkud chcete brát soubory aktualizace. (okno výběru souborů pro aktualizaci je vypadá a funguje stejně jako okno pro aktualizaci celého WinFASu ).

Autor:    SUK Ondřej    | Posl.změna:    24.04.2020    | Článek:    406    |     www.WinFAS.cz