Článek: 2775 | Naposledy změněno: 07.09.2020

Aktualizace - hláška Chyba při přípravě

Související rozcestníky | Hlavní rozcestník Správa WinFASu |


 

Pokud se vám v průběhu aktualizace WinFASu objeví v dialogu hláška Chyba při přípravě, zkontrolujte prosím následující.

Dostatek místa na disku C:

Pro aktualizaci programu si vystačíte s 1 GB volného místa. Pokud jsou na stejném disku zároveň databáze, které chcete aktualizovat, je nutné počítat s tím, že před vlastní aktualizací WinFAS databázi automaticky archivuje do průběžného archivu (existuje 1 průběžný archiv / firma, při příští aktualizaci se archiv přemaže aktuálními daty).

Antivirové programy

Některé antivirové programy mají poměrně agresivní metody heuristické analýzy souborů a způsobují spoustu falešných poplachů (označí soubor jako závadný i když je v pořádku). V něktých případech dochází pouze na varování, jindy dojde bez varování ke smazání části souborů WinFASu (netýká se vašich dat, pouze programu).

Pokud u vás nastává zmíněný problém, doporučujeme přidat složku s programovými soubory WinFASu do výjimek ve vašem antivirovém programu. Některé antivirové programy běží na pozadí bez vědomí uživatele - toto se týká především počítačů a notebooků HP (Hawlett Packard).

Máte počítač Hawlett Packard

Na počítačích této značky je předinstalovaný program HP Sure Sense. Pro správné fungování aktualizace WinFASu je nutné tento program deaktivovat a ideálně nahradit jiným antivirovým programem. Při vypnutí HP Sure Sense se ve Windows 10 automaticky aktivuje antvir Windows Defender.

 

Autor:    SUK Ondřej    | Posl.změna:    07.09.2020    | Článek:    2775    |     www.WinFAS.cz