Článek: 2606 | Naposledy změněno: 10.01.2020

Zprostředkovatel na dokladu z e-shopu

Související rozcestníky | Hlavní rozcestník Řízení zásob | Konektor pro e-shop


 

Pokud se na e-shop přihlašují obchodní zástupci (zprostředkovatelé) a pořizují objednávky za klienty, lze v konektoru *8776 na záložce Parametry klienta nastavit hodnotu Přenášet obchodní zástupce na e-shop. Pomocí této funkčnosti se údaje o zprostředkovateli spolu s objednávkou propíšou do WinFAS. 
Podle nastavení zvolíme možnost přenosu obchodního zástupce, který může být ve WinFAS evidovaný jako:

  • správce podmnožiny
  • správce klienta
  • speciální podmnožina a role


Obchodní zástupce jako speciální podmnožina a role

Aby se údaje týkající se OZ správně dostávali jak na e-shop, tak do dokladů, je nutné mít ve WinFAS založené a nastavené následující hodnoty:

Podmnožina firem obchodních zástupců

V aplikaci *112 je třeba mít založenou speciální podmnožinu klientů, která sdružuje skupinu firem těchto obchodních zástupců (zprostředkovatelů).

  
 

Definice role pro obchodní zástupce

Dále je zapotřebí mít nadefinovanou konkrétní roli pro obchodní zástupce (zprostředkovatele) v aplikaci *3120 Externí kontaktní role a k této roli mít v podmnožině přiřazenou kontaktní osobu.

Kontaktní e-mail obchodního zástupce

U zprostředkovatelské firmy je nutné si nastavit v číselníku klientů *3000 na kontaktních osobách e-mail pro obchodního zástupce (zprostředkovatele).

  

Zobrazení údaje o zprostředkovateli ve WinFAS

Po výše uvedených nastavení se údaje v exportu dostanou na web a při pořízení objednávky na e-shopu se přes konektor dostanou zpět do WinFAS.
V aplikaci *8767 Přehled před-objednávek je zprostředkovatel zobrazen v údaji u zákazníka. V horní části aplikace je možnost filtrace za něj.
  

V zásobové aplikaci *8720 Příjem/výdej se údaj dostane na hlavičku dokladu do pole Zprostředkovatel. 
   

V aplikaci *8757 Prohlížení zásobových dokladů je údaj o obchodním zástupci zobrazen na záložce Hlavička dokladu v poli Zprostředkovatel. 

 

Údaje o obchodním zástupci se ve WinFAS mohou zobrazit u dokladů v sestavě IQ Pohled na deník RZ na záložce Další parametry, nastavením v části pro klienty v sekci více v poli Zprostředkovatel.

Autor:    SYNKOVÁ Jana    | Posl.změna:    10.01.2020    | Článek:    2606    |     www.WinFAS.cz