Článek: 2184 | Naposledy změněno: 04.08.2017

Zrušení úhrady dokladů - Pokladna, Banka

Pokladna - zrušení úhrady dokladu

Zápis dokladu pro vrácení platby probíhá stejně jako zápis klasického pokladního dokladu s tím rozdílem, že po zaškrtnutí políčka Zrušit platbu program dovolí zadat částku mínusem a při párování na konkrétní doklad se zobrazí již uhrazené doklady. Tato pravidla platí pro příjem i výdej. Pokud vracíme příjem vybereme šablonu příjmu a zaškrtneme tlačítko Zrušit platbu. Pokud vracíme výdej vybereme šablonu výdeje a pro vrácení zaškrtneme zrušit platbu.


příklad:

Budeme vracet peníze z nám uhrazené faktury. Původně se jednalo o příjem, proto i při vrácení vybereme šablonu příjmu. Odeslání do EET vybereme dle toho zdali vrácení příjmu podléhá elektronické evidenci tržeb či nikoliv. Vybereme klienta kterého se vrácení týká. Pro napárování již uhrazené faktury zašrtneme Zrušit platbu a až poté párujeme na doklad. Pokud vyplníme klienta nabídnou se uhrazené doklady za klienta, pokud neomezíme klientem nabídnou se všechny doklady.

Banka - zrušení úhrady

Pokud budeme vracet úhradu v bance tak pro danou položku vybereme na záložce ostatní Režim zpracování: vrácení úhrady. Příjem nebo výdej vybereme podle toho zdali peníze odcházejí či přicházejí. Při této volbě se nabídnou všechny uhrazené doklady bez ohledu na to jak a čím byly uhrazeny.

 

 

 

Autor:    Bc. KOCOURKOVÁ Petra    | Posl.změna:    04.08.2017    | Článek:    2184    |     www.WinFAS.cz