Článek: 1136 | Naposledy změněno: 18.05.2011

Nastavení číselníku klientů pro podání na Českou daňovou správu

 

I.) Spusťte číselník *3000 Klienti

II.) Výběr a úprava firemní věty: V horní části okna vyberte v rozbalovátku "Firemní věta" (1) a stiskněte tlačítko Uprav (2)


 

III.) Otevření adresy klienta: V okně Základní identifikace klienta stiskněte tlačítko Adresy (viz. obrázek)


 

IV.) Nastavení CZ-NACE: V okně adresy klienta klepněte na tlačítko OKEČ (viz. obrázek) 

V.) Nastavení CZ-NACE - výběr kódu: Pokud není v okně Procento OKEČ zadáno CZ-NACE, stiskněte tlačítko Přidej (1). Ve sloupečku vyberte Typ = CZ-NACE (2), zadejte kód ekonomické činnosti (3) a procento (4). Jestliže máte více klaisifikací keonomických činností (CZ-NACE), postup zopakujte.Po dokončeníuložte tlačítkem OK.


 

VI.) Nastavení čísla finančního úřadu a osoby, která bude sestavovat přiznání: Zpět v okně adresy klienta zkontroluje a případně upravte číslo finančního úřadu (1). Následně klepněte na černou šipku vedle tlačítka Spojení (2) a z nabídky vyberte možnost Kontaktní osoby - spojení s kontaktními osobami (3).


 

VII.) Nastavení osoby, která bude sestavovat přiznání: V horní části tabulky vyberte požadovanou osobu (2). Pokud osobu v seznamu nenaleznete, stiskněte tlačítko "Přidej 1" (1) a doplňte základní informace o osobě (2).Pokud u osoby není vyplněný kontaktní telefon, stiskněte tlačítko "Přidej 2" (3). Ve spodní části okna vyberte Typ = telefon (4), doplňte spojení = telefonní číslo (5). Po doplnění vše požadovaných údajů uložte tlačítkem OK.

 

 

VIII.) Uložení firemní věty: V okně Adresy klienta (obrázek u bodu IV.) stiskněte tlačítko OK. V okně Základní identifikace firmy (obrázek u bodu III.) stiskněte tlačítko OK. Zavřete číselník klientů. KONEC NÁVODU

Autor:    SUK Ondřej    | Posl.změna:    18.05.2011    | Článek:    1136    |     www.WinFAS.cz