Článek: 1121 | Naposledy změněno: 23.06.2011

Elektronické zasílání souborů na Portál ZP

Související rozcestníky | Hlavní rozcestník Řízení lidských zdrojů


 

Při spuštění sestavy zdravotního pojištění PŘEHLEDpdf, soubory a Hromadného oznámení zamstněvatele se mj. vytvoří soubory, které lze odeslat zdravotním pojišťovnám přes Portál zdravotních pojišťoven http://www.portalzp.cz/

1. Registrace na portálu ZP
Pro elektronické zasílání musíte být zaregistrovaní na portálu ZP, VZP má svůj vlastní .

Po spuštění http://www.portalzp.cz  přejděte na oblast "Jak se stát uživatelem", kde je postup k registraci.
Internetovým fomulářem „Žádost o zpřístupnění služeb portálu“ zašlete svůj požadavek pro přístup do těch pojišťoven, které si ve formuláři zvolíte. Není nutné se registrovat u každé ZP zvlášť. Na základě této žádosti obdržíte e-mailem potvrzení a budete moci používat Portal ZP .
Před samotným vyplněním registračního formuláře projděte Průvodce nastavením PC pro bezproblémové využívání služeb portálu ZP. Jedná se o jednoduché kontroly nastavení vašeho PC.
Na konci prováděných kontrol je důležité spustit TEST, během testu se instaluje podepisovací komponenta „singer“. Pokud se zobrazí okno s hláškou, že bylo zablokováno automatické otevření okna. Klepněte pravou myší na tuto hlášku a vyberte možnost Povolit instalaci.
Po provedených kontrolách klepnete na registrační formulář, vyplníte potřebné údaje, podepíšete (kvalifikovaným certifikátem) a odešlete.

2. Adresáře pro uložení souborů
Soubory se ukládají do složek (adresářů), které si u jednotlivých zdravotních pojišťoven zvolíte v aplikaci  *7032 Parametry plateb u DM. U každé zdravotní pojišťovny si zvolte jinou složku.
Spusťte apl. *7032 Parametry plateb, vyberte oblast zdravotní pojištění, v pravé části označte příslušnou zdravotní pojišťovnu u které budete odesílat Přehled o platbě ZP v elektronické podobě a klepněte na tl. UPRAV.

Na dalším okně v údaji Cesta vyberete  adresář kam se má soubor ukládat. Uložíte OK.


Vzorový příklad: v tomto případě byl založen adresář pro uložení souboru na disku C:ZP_207

Při spuštění sestavy PŘEHLED  - pdf, soubory  se vytvoří soubor, který se uloží do adresáře zadaného v apl. *7032.
U Hromadného známení zaměstnavatele klepnete na tl. Ulož soubory.
Po přihlášení na portálu ZP budete jednotlivým pojišťovnám předávat soubory z těchto složek.

 

Autor:    PAVELKOVÁ Romana    | Posl.změna:    23.06.2011    | Článek:    1121    |     www.WinFAS.cz