Článek: 2279 | Naposledy změněno: 07.03.2018

Nastavení nového druhu pohybu majetku

Číselníku druhů pohybů *1103

Nový druh pohybu vytvoříte stisknutím tlačítka Přidej v Číselníku druhů pohybů. V tabulce pořízení druhu pohybu vyplníte Druh pohybu, Název pohybu, Typ pohybu. Pořízení nového druhu pohybu potvrdíte tlačítkem OK.


Tvorba účtů *8014

 

1. Dogenerování pohybu

V aplikaci Tvorba účtů si zvolíte oblast majetek. V seznamu vlevo si označíte účetní skupinu, do které chcete nový druh pohybu doplnit. Po označení skupiny stisknete tlačítko MAJ dogeneruj.


Vyběhne tabulka s chybějícími hodnotami. Označte pouze ty, které se týkají nového pohybu např. 09 Inventarizační nález. Vybrané položky budou zaškrtnuté ve sloupci Nastav neúčtovat. Po vybrání potvrdíte tlačítkem OK. Dogenerované pohyby jsou automaticky nastaveny jako NEÚČTOVAT.


2. Nastavení účtování

Pokud chcete nastavit účtování, označte si hodnotu 09-U a stiskněte tlačítko Kopíruj. V dolní části okna v části Strana účtování nastavte, jak se bude účtovat strana MD. Potvrďte tlačítkem OK.


Označte hodnotu 09-U, která je nastavena jako neúčtovat a stiskněte tlačítko Uprav. V dolní části okna v části Strana účtování nastavte, jak se bude účtovat strana DAL. Potvrďte tlačítkem OK.


Účtování pohybu 09 Inventarizační nález je u jedné skupiny (u jednoho účtu) nastaveno.


Pro nastavení u dalších účetních skupin postupujte stejným způsobem.

Mohlo by vás zajímat:

Zpět na rozcestník účtování majetku

Zpět na rozcestník majetku

Autor:    DiS. ZEMENOVÁ Zuzana    | Posl.změna:    07.03.2018    | Článek:    2279    |     www.WinFAS.cz