Článek: 2272 | Naposledy změněno: 07.03.2018

Zpětné pořízení po MAJ2F

Může se stát, že po provedení finálního převodu zjistíte, že potřebujete upravit pár položek majetku. V případě, že jste v nové firmě s majetkem ještě neprováděli žádné změny, můžete převod do nového roku zrušit a po dokončení úprav znovu spustit - viz. Převod majetku do nového roku - návod +1037.

Pokud máte ale v aktuálním (novém) roce pořízené nové pohyby, budou tyto pohyby po zrušení a znovuprovedení finálního převodu (MAJ2F) přemazány. V tomto případě bude nejlepším postupem zpětné pořízení do staré firmy bez rušení převodu.

Postup ve starém roce

Zruště spojováky v aplikaci *1020 Spojováky nebo *1018 Prohlížení účetních knih a nebo zrušte zaúčtování u konkrétních majetků přímo v aplikaci *1198 Evidence majetku.

Aby vás aplikace upozornila, že nestojíte v aktuálním roce, vyskočí na vás po provedení pohybu (např. zařazení) tabulka, která vás informuje, že v této firmě se již provedl převod do nového roku. POZOR! Změny provedené v této firmě se neprojeví ve firmě nového roku.

Tabulku potvrďte tlačítkem Ano a pokračujte v pořízení.


Po provedení úprav ve starém roce nezapomeňte znovu vytvořit spojovák!

 

Postup v novém roce

Protože se provedené změny ve starém roce nepřenášejí do nového roku, musíte duplicitně dopořídit provedenou změnu ve starém roce. Pohyby musí mít stejná data a náležitosti jako mají nově upravené majetky ve starém roce!

Mohlo by vás také zajímat:

Zpět na rozcestník majetku

Autor:    DiS. Zemenová Zuzana    | Posl.změna:    07.03.2018    | Článek:    2272    |     www.WinFAS.cz