Článek: 2272 | Naposledy změněno: 08.08.2018

Zpětné pořízení po MAJ2F

Může se stát, že po provedení finálního převodu zjistíte, že potřebujete upravit pár položek majetku. V případě, že jste v nové firmě s majetkem ještě neprováděli žádné změny, můžete převod do nového roku zrušit a po dokončení úprav znovu spustit - viz. Převod majetku do nového roku - návod +1037.

Pokud máte ale v aktuálním (novém) roce pořízené nové pohyby, budou tyto pohyby po zrušení a znovuprovedení finálního převodu (MAJ2F) přemazány. V tomto případě bude nejlepším postupem zpětné pořízení do staré firmy bez rušení převodu.

Postup ve starém roce

Zruště spojováky v aplikaci *1020 Spojováky nebo *1018 Prohlížení účetních knih a nebo zrušte zaúčtování u konkrétních majetků přímo v aplikaci *1198 Evidence majetku.

Aby vás aplikace upozornila, že nestojíte v aktuálním roce, vyskočí na vás po provedení pohybu (např. zařazení) tabulka, která vás informuje, že v této firmě se již provedl převod do nového roku

Tabulku potvrďte tlačítkem Ano a pokračujte v pořízení.


Po provedení úprav ve starém roce nezapomeňte znovu vytvořit spojovák!

POZOR! Změny provedené v této firmě se neprojeví ve firmě nového roku.

Postup v novém roce

Protože se provedené změny ve starém roce nepřenášejí do nového roku, musíte duplicitně dopořídit změnu do firmy nového roku. Než se pustíte do úprav v tomto roce, nezapomeňte zrušit spojováky!

Duplicitně pořízené pohyby musí mít stejná data a náležitosti jako mají majetky ve starém roce tzn. že pořídíte změnu úplně stejně jako ve starém roce. Protože ale budete zadávat datum minulého období, vyskočí na vás informující varování, které stačí pouze prokliknout tlačítkem OK a pokračovat v pořízení změny.


Po pořízení změn si znovu vytvoříte spojováky a je hotovo.

Mohlo by vás také zajímat:

Zpět na rozcestník majetku

Autor:    DiS. ZEMENOVÁ Zuzana    | Posl.změna:    08.08.2018    | Článek:    2272    |     www.WinFAS.cz